Kształty figur cd…

Trójkąt/Gruszka to kolejny typ kobiecej figury , który jest dosyć popularny. Panie o tym kształcie mają pięknie zaokrąglone biodra i ciut szerszą talię. Ta figura charakteryzuje się tym , iż biodra zawsze są na pierwszym planie są zawsze szersze od biustu i ramion.

Zalety figury o kształcie gruszki:

Wbrew pozorom figura gruszki jest traktoana pzez mężczyzn jako niesamowicie kobieca i seksowna. W krajach latynoamerykańskich jest to jeden z najbardziej pożądanych i powszechnych kształtów. Nie powoduje ona u nich kompleksów, a wręcz przeciwnie. Podkreślają one swoją pupę obcisłymi spodniami.

Ten kształt jest zdecydowanie bardziej korzystny zdrowotnie, niż np. jabłko bo nie ma zagrożenia zatłuszczenia okolicy układu pokarmowego, gdyż jest dużo mniej tłuszczu w okolicach brzucha. A po drugie jest to jedna z najłatwiejszych do skorygowania kształtów figur przez odpowiednio dobrane ubrania.

Jakie ubrania wybrać by dobrze prezentować ten typ figury ?W związku z dysproporcją między ramionami a biodrami warto znaleźć ubrania , które to zrównoważą na przykład : szerokie spodnie, spódnice w kształcie litery A, wzorzyste, bufiaste bluzki, które przyciągną uwagę.

Długość rękawa 3/4 jest najbardziej odpowiednia dla tej sylwetki. Mile widziane są również dekolty  łódki one doskonale wyrównają istniejącą dysproporcję. Zbyt krągłe biodra zgrabnie ukryjesz pod rozkloszowaną spódnicą lub sukienką.

A czego nie nosić ?

Wystrzegaj się za dużych workowatych ubrań, które powiększają biodra. W szafie powinny również postać stylizację w których masz dopasowaną bluzkę w połączeniu z luźnym dołem. Długości spódnic: mini i przed kolano, również nie są mile widziane. Spodnie bojówki, rurki oraz te z niskim stanem również nie będą się dobrze prezentowały.

Przykładem tego typu figury jest Jennifer Lopez, którą często możesz zobaczyć w spodniach typu ,,dzwony”, które doskonale wyszczuplają jej biodra i pięknie wydłużają sylwetkę.

Dodaj komentarz