Kształty Figur

Kształty Figur

Figura klepsydry – synonim seksapilu?

Klepsydra jest uznawana za jeden z najbardziej kobiecych kształtów figury. Charakteryzuje się wąską talią, szerokimi biodrami i proporcjonalnego do nich biustu. Czy posiadanie najbardziej kobiecego kształt sylwetki to bezproblemowy dobór stylizacji ? Przekonajmy się

Na pewno spora dysproporcja między biodrami a talią będzie powodować problemy z wybraniem spodni czy spódnicy. Często krój spodni, do których uda się dopasować biodra klepsydry będzie niedopasowany w talii. Materiał będzie po prostu odstawał. Zbyt luźna górna część garderoby będzie prowadzić do zniekształcenie sylwetki plus doda optycznie kilku nadprogramowych kilogramów.

Jak sprawdzić czy jesteś klepsydrą?

Zmierz obwód swoich bioder i talii. Podziel otrzymany przez siebie obwód talii przez obwód bioder. Jeśli wynik mieści się w przedziale od 0,71 od 0,8 to znak, że należysz do szczęśliwych posiadaczek sylwetki o kształcie klepsydry.

Utrzymanie figury klepsydry – cel nieosiągalny?

W przypadku posiadania powyższego kształtu sylwetki warto zwrócić uwagę na posiłki, które spożywamy. Nadprogramowe kalorie czy źle zbilansowana dieta będą prowadziły do odkładania się tkanki tłuszczowej w okolicach ramion czy bioder co prowadzi do zaburzenia kształtów. Osoby posiadające figurę klepsydry powinny ograniczyć w swojej diecie spożywanie produktów o wysokim indeksie glikemicznym. Powoduje on nagły wzrost poziomu cukru we krwi, co pobudza łaknienie i wpływa na chęć podjadania między posiłkami. Dieta klepsydry powinna być bogata w białko, które pochodzi od warzyw, ryb czy białego mięsa. Na pewno powinno się unikać węglowodanów prostych czy produktów silnie przetworzonych.

Jaki rodzaj ubrań powinna nosić klepsydra, by uwydatnić swoje atuty?

– Unikać noszenia ubrań oversizowych, które będą zakrywać talię, a co za tym idzie maskować wszystkie atuty sylwetki.

– Posiadaczki klepsydry zdecydowanie powinny postawić na rzeczy, które podkreślają talię, a więc taliowane spodnie czy ołówkowe spódnice.

– Dekolt w kształcie litery V jest jak najbardziej dobrym pomysłem dla klepsydry, gdyż uwydatni i podkreśli biust.

– Noszenie workowatych spodni, czy bezkształtnych sukienek doda kilogramów i zniekształci sylwetkę, więc nie jest to dobra propozycją dla owej budowy.

– wzorzyste propozycje stylizacji niekoniecznie sprawdzą się do tego typu kształtów, gdyż mogą optycznie poszerzać.

Która z pań ze świata show biznesu może pochwalić się ową budową?

Przykładami kobiet, które mogły pochwalić się sylwetką klepsydry jest Marylin Monroe czy Salma Hayek.

Dodaj komentarz